Skontaktuj się z nami!
Cel programu

PROGRAM DOFINANSOWANIA POMP CIEPŁA

Program ma na celu wspieranie rozwoju ogrzewania indywidualnego oraz promowanie energetyki prosumenckiej poprzez stosowanie pomp ciepła w nowo powstających budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Dla kogo?

Dotacja dla właścicieli i współwłaścicieli nowych budynków jednorodzinnych.  Współfinansowanie inwestycji polegających na zakupie i montażu nowych pomp ciepła (powietrznych i gruntowych) wykorzystywanych do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

WAŻNE!

W budynku mieszkalnym jednorodzinnym nie może znajdować się (również w okresie trwałości inwestycji) źródło ciepła na paliwo stałe.

Co podlega wspófinansowaniu?

Forma dofinansowania

Rodzaj pompy ciepła
Gruntowe
Powietrzne
Powietrzne
Typ
typu powietrze-powietrze w systemie centralnym
typu powietrze-woda
Udział w kosztach kwalifikowanych
do 30%
do 30%
do 30%
Udział w kosztach kwalifikowanych do osób posiadających kartę Dużej Rodziny
do 45%
do 45%
do 45%
Nie więcej niż (zł)
21 000
7 000
7 000

Składanie wniosku - proces

Wypełnimy Twój wniosek!
Jeśli jesteś zainteresowany/a  uczestnictwem w Programie Czyste Powietrze chętnie wesprzemy Cię w  procesie składania wniosków. Prosimy o wypełnienie formularza. Skontaktujemy się z Tobą w celu doboru najlepszego rozwiązania oraz pomożemy w kompleksowym wypełnieniu wniosku. Ponadto, będziemy monitorować postępy w ocenie wniosku przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

Marka Solar Place

Solar Place to zespół profesjonalistów z głęboką pasją do realizacji zadań związanych z energią odnawialną. Nasza firma wyróżnia się nie tylko szeroką wiedzą branżową, ale także pełnym zaangażowaniem w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych.