Skontaktuj się z nami!
Cel programu

Rządowy program "Czyste Powietrze"

Program „Czyste Powietrze” to inicjatywa mająca na celu poprawę jakości powietrza poprzez finansowanie działań związanych z termomodernizacją budynków oraz wymianą źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Dla kogo program jest dedykowany?

Dotacja dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Warunki przystąpienia do programu

Roczny dochód Wnioskodawcy nie może przekraczać 135 000 zł.

Services image

Prog dofinansowania

Poziom podstawowy
Pompa ciepła A++
do 19 400 zł
Modernizacja CO i CWU
do 8 100 zł
Instalacja PV
do 6 000 zł
Poziom podwyższony
Pompa ciepła A++
do 28 100 zł
Modernizacja CO i CWU
do 14 300 zł
Instalacja PV
do 9 000 zł
Poziom najwyższy
Pompa ciepła A++
do 35 200 zł
Modernizacja CO i CWU
do 20 400 zł
Instalacja PV
do 15 000 zł

Wymagania

W przypadku kompleksowej termomodernizacji konieczne jest:

Dofinansowanie audytu energetycznego w każdym z poziomów dodatkowo poza wskazanymi powyżej limitami dotacja do 1 200 zł.

Składanie wniosku - proces

Wypełnimy Twój wniosek!
Jeśli jesteś zainteresowany/a  uczestnictwem w Programie Czyste Powietrze chętnie wesprzemy Cię w  procesie składania wniosków. Prosimy o wypełnienie formularza. Skontaktujemy się z Tobą w celu doboru najlepszego rozwiązania oraz pomożemy w kompleksowym wypełnieniu wniosku. Ponadto, będziemy monitorować postępy w ocenie wniosku przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Marka Solar Place

Solar Place to zespół profesjonalistów z głęboką pasją do realizacji zadań związanych z energią odnawialną. Nasza firma wyróżnia się nie tylko szeroką wiedzą branżową, ale także pełnym zaangażowaniem w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych.